Szervusz, kedves Blog-Vándor!
A számos egyéb nemzetiségű írók mellett idén is kézbe vettem pár hazai szerző művét, amikről érdemes beszélni - és mikor máskor beszélnénk róluk, mint az államalapítás emléknapja idején? Bizony, most egy egész hetet szeretnék ezeknek a könyveknek szentelni. Elsősorban megpróbálok kipipálni néhányat az év eleji várólistás könyvek közül, másrészt pedig írni szeretnék 3-4 bejegyzést azokról a regényekről, amiket eddig olvastam. Vigyázz, kész, kezdődjék a HAZAI HÉT!
No, és mi mással kezdhetnénk, mint egy jó zaftos várólistával? Hiszen a fent említett év eleji várólistában (ITT) is pedzegettem, mennyire szívesen belekóstolnék a hazai írónők kánonába, és ez a vágy azóta is nőttön-nőtt. Fő célom a hétre 4 könyv elolvasása 4 különböző írónőtől, mert eddigi tapasztalataim alapján ennél többet sehogy se bírnék legyűrni egy hét alatt úgy, hogy rendesen oda is figyeljek arra, amit olvasok.
Főnix Nova, Hajdúböszörmény, 2019.
144 oldal.
Fülszöveg:
Amikor Herr Wulf megkéri Alaskát és Igort, hogy vigyázzanak egy napig különc unokagyerekére, a fiúk ijedtség nélkül mondanak igent. Elvégre mi baj lehet egy dacos tizenhat évessel?
Ám a dolgok gyorsan visszájukra fordulnak, amikor kiderül, hogy Cadie-nek esze ágában sincs együttműködni a két idegennel, akiknek a nyakába sózták.
Alaska és Igor számára megelevenedett rémálom kezdődik, halálból visszatért szeretteikkel, hús-vér tükörképekkel és démoni bestiákkal, amikor védencük lehúzza a kesztyűjét, és olajra lép. Csak egy dolgot tudnak biztosan: Cadie nem juthat ki az Impériumba, mert akkor mindennek vége.
De ezt megakadályozni egy megelevenedett rémálomban, ahol mindenki ellened játszik, nem a legkönnyebb feladat.
Választásom oka:
Ez a kisregény az utolsó tavalyi könyvrendelésemmel érkezett hozzám (amiről ITT írtam). Azóta elolvastam a Legendák a Bagolyvárosból első kötetét, és egyelőre csak annyit mondok róla: a főszereplő páros első pillantásra belopta magát a szívembe, szóval alig várom, hogy belevethessem magam a következő kalandjukba!
FEHÉR KLÁRA: NÉGY NAP A PARADICSOMBAN
Szépirodalmi, Budapest, 1976.
174 oldal.
Fülszöveg:
Több – már más írásából ismert – utazás emléke, élménye villan fel a korzikai nyaralás élményei kapcsán, és ez a változékonyság az utazás ütemével, sietségével pontos összhangba kerül.
Az úti események felidézésénél többet nyújt Fehér Klára azoknak a típusoknak, jellemeknek megrajzolásával, akikkel útjaik során akarva-akaratlanul kapcsolatba, lazább, szorosabb érintkezésbe, nemegyszer függő viszonyba kerülnek. Így gazdagodik a regény jellemrajzok sorával, amelyek nem egy maradandó tanulsággal szolgálnak.
Választásom oka:
Részben ezzel a könyvvel szeretném teljesíteni a 3 nyári kihívás c. bejegyzésemben (ITT) említett, augusztus 31-én lejáró molyos kihívást, ami kifejezetten a magyar írókra fókuszál. Az ottani várólistán szerepelt a Legendák a Bagolyvárosból első kötete, na meg Márai Sándor Eszter hagyatéka c. írása is. Tehát, hogyha sikerül kiolvasnom a Négy nap a paradicsomban-t, már két könyvet elolvastam a tervezett regények közül, ami már elég szép teljesítmény. Ezért úgy döntöttem, hogy mindenképp ezzel a művel fogom kezdeni a hetet.
Könyvmolyképző, Szeged, 2017.
192 oldal.
Fülszöveg:
Munkanélküli lett.
Nincs mese, ideje új állás után nézni. Fergeteges rodeó indul a magyar valóságban. Elgondolkozik, legyen-e belőle aloe vera mlm ügynök, vagy elfuserált cukrász. Sofőr. Virágáruslány. Hallgasson-e a volt kollégára, aki felhívja a Nagy Ötlettel? Várjon az igazira vagy vállaljon átmeneti munkát? Adja fel az álmait? És az elveit?
Miközben naplót ír, vagy épp lelkesen blogol, mellékesen várja a nagy Őt is, de főleg kicsiket talál. Ám az Élet gyakran meglepőbb, mint gondolnánk…
A hol szomorkás, hol kacagtató történet üdítő színfoltja nemcsak a hazai könyvpiacnak, hanem lelket feltöltő olvasmány mindazoknak, akik épp hasonló cipőben járnak.
Választásom oka:
Ez a könyv csakis azért kerül hozzám, mert a könyvmolyképzős csapat ezt sorsolta nekem anno az egyik meglepetés csomagjukban (EBBEN). Februárban el is kezdtem olvasni, és körülbelül a feléig jutottam, mielőtt leparkoltam az "ideiglenesen félbehagyott olvasmányok" garázsában. Helyes a cím, mert engem tényleg az őrület határára kergetett, de attól még be akarom fejezni, ha már egyszer túljutottam a századik oldalon. Aztán írok róla bővebben is.
SZABÓ MAGDA: ABIGÉL
Móra, Budapest, 2005.
456 oldal.
Fülszöveg:
De a háború és az ezzel járó változások egyre közelednek, s talán a vastag falak se lesznek sokáig biztonságosak egy olyan gyermek számára, akinek Vitay tábornok az apja.
Választásom oka:
Lilla (@Lillaland) molytársunk Szabó Magdás kihívása miatt már júliusban elkezdtem olvasni az írónő könyveit, és annyira jólesik most a stílusa, hogy teljesen függővé váltam. A kihíváshoz csupán 3 könyvet kell elolvasni, az Abigél pedig már a negyedik lesz, amit idén nyáron elővettem az írónőtől, szóval ettől kezdve a puszta szórakozás motivál olvasásra. Amúgy a kötelező olvasmányok intézményének hála ez volt az első regény, amit valaha elolvastam Szabó Magdától, és mondjuk úgy, jóval hevesebb érzéseket ébresztett bennem a főszereplővel kapcsolatban, mint amire fel voltam készülve. Majd erről is írok az újraolvasás után.
Addig is köszönöm a látogatást, és további gyönyörű napot kívánok!
Bye.
Amúgy a sorozatot nem láttam, de ez alapján aranyos lehet.
Szerinted érdemes megnézni?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése